اقدامات سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه ولیعصر(عج) در بحران سیل

گزارش اقدامات سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه ولیعصر(عج) در بحران سیل

بسمه تعالی

با سلام و احترام

گزارش اقدامات سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه ولیعصر(عج) در بحران سیل

 

آمادگی نیروهای متخصص خصوصا داوطلب در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه ازجمله نیازهای کشور در زمان بحرانهاست.بسیج برحسب ماموریت ذاتی مردم یاری،نیروهای متخصص مانند مهندسین بسیجی را برای یاری ملت و دولتها در چنین روزهایی سازماندهی نموده است.

سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه ولیعصر (عج)خوزستان نیز با بروز فاجعه سیل در استان لرستان و به تبع خوزستان از روزهای  ابتدایی سال نو با همفکری اعضای شورا برنامه ریزی اقدامات خود را قبل،حین و بعد از وقوع بحران سیل در استان به شرح زیر مشخص و پیگیری نمود:

۱.اطلاع رسانی گسترده به اعضا و فضای مجازی در خصوص هشدارها،رعایت مسائل ایمنی و اقدامات تامینی در سطح کانونها و مرکز استان.

۲.فراخوان مسئولین و گروه های تخصصی و ابلاغ ماموریت مرتبط

۳.برگزاری جلسات فوق العاده و هم افزایی با دیگر رده های همکار از روزهای اول سیلابی شدن استان

۴.گروه آب و محیط زیست این سازمان از بدو حادثه رصد و بروز رسانی آمار و آخرین اطلاعات وضعیت خروجی آب رودخانه ها و مناطق درگیر سیل در کانال های بسیج مهندسین و فضای مجازی را بعهده داشته است.

۵.گروه تاسیسات ساختمان بسیج مهندسین خوزستان بنا به درخواست نواحی مقاومت شهرهای سیل زده در حال رفع نقص،تجهیز و راه اندازی حمام ها و سرویس های بهداشتی  اردوگاه ها،ورزشگاه ها،مدارس و محل اسکان مردم شریف سیل زده استان به منظور ارتقا ی وضعیت بهداشتی در جهت جلوگیری از شیوع بیماری های واگیر دارد می باشد.

۶.انجمن مهندسین خیر خوزستان نیز با تلاش و همت مهندسین خیر بسیجی کمک های نقدی و غیر نقدی اعم از آب کنسرو مواد غذایی،بهداشتی و شوینده،البسه و پوشاک و سایر کمک ها را جمع آوری نموده و هماهنگی لازم در خدمات رسانی و توزیع مناسب اعمال می کند.

۶.مسئولان و کادر جهادگر بسیج مهندسین عمران خوزستان در نواحی درگیر سیل با فراخوانی و ثبت نام عزیزیان داوطلب به طور مداوم گروه های جهادی را هدایت می نمایند.

۷. در روزهای ابتدایی تعدادی از اعضای بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان در مناطق  الهایی باوی کارون حمیدیه سوسنگرد و اطراف اهواز که در معرض خطر غرق شدن بودند گشت زنی نموده و تا حد ممکن هماهنگی لازم برای تقویت ماشین آلات  و مقاومت مردم محلی در برابر سیلاب را به عمل آوردند و در برخی موارد موفق به جلوگیری از شکست سیل بند و نجات آن منطقه شدند.

۸. ارائه پیشنهادات و نظرات فنی و کارشناسی به عنوان تیم های اعزامی بسیج مهندسین نیز یکی از خدمات مهندسین بسیجی به مجموعه مسئولین محلی و مردم بود که همچنان ادامه دارد.

۹.گروهی از مهندسین پیشکسوت و پاسدارانی که در مهندسی سپاه اندوخته فراوان روزهای سخت را در کوله بار تجربه خود داشتند از طرف این سازمان به کمک مجموعه قرارگاه خاتم رفته و در احداث سیل بند نقش آفرینی می کنند.

۱۰.یک گروه جهادی دیگر از مهندسین بسیجی به کمک ستاد مردمی کمک به سیل زدگان استان اعزام شده  در حال خدمات رسانی و مدیریت میدانی کمکهای مردم مساجد می باشند.

۱۱.گروهی از خواهران داوطلب بسیج مهندسین نیز برای سازماندهی خانواده های سیل زده در زیارتگاه شهدای هویزه به ناحیه بسیج دانشجویی استان معرفی شدند.

۱۲.اعلام آمادگی برای بکارگیری کارشناسان بسیج مهندسین در ارزیابی خسارات ناشی از سیل و همچنین بکارگیری گروه های جهادی مهندسین بسیجی برای بازسازی آن به دستگاه های متولی ازجمله برنامه های سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان بعد از فروکش کردن آب است. انشالله

 

و من الله توفیق

احمد پوربهرامی

سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری سپاه ولیعصر(عج)

۲۴ فروردین ماه ۹۸

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.