شناسه : 40162
پ, 08/27/1400 - 19:06
نویسنده : khozestan
سفر ریاست سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور به استان خوزستان؛

برگزاری مجمع عالی بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان با حضور مهندس ایلخان؛

مهندس پوربهرامی: روز چهارشنبه مورخ ۲۶ آبان ماه، مجمع عالی بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان با حضور ریاست محترم سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور و هیئت همراه، مدیران کانون‌های بسیج مهندسین استان، اعضای شورای مرکزی سازمان و هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی خوزستان برگزار شد.

پور بهرامی با اشاره به سفر مهندس ایلخان ریاست سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور و تیم همراهشان به استان خوزستان از برگزاری مجمع عالی بسیج مهندسین عمران و معماری استان با حضور ایشان و تیم همراهشان خبر داد.

 وی افزود مطابق برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته در این جلسه مدیران کانون های بسیج مهندسین عمران و معماری سراسر استان و اعضای شورای مرکزی سازمان نیز حضور داشتند. ایشان همچنین عنوان کرد به منظور هم افزایی و همگرایی با سازمان نظام مهندسی استان خوزستان در خصوص ارتقاء سطح خدمات فنی مهندسی و شناخت و بررسی جبهه های مشترک در حوزه ساخت و ساز و ارائه خدمات زیربنایی بهتر به عموم مردم از اعضا جدید هیئت رئیسه این سازمان نیز دعوت به عمل آمد تا در جلسه مجمع عالی بسیج حضور یابند.

 مهندس پوربهرامی خاطرنشان کرد بررسی پیشرفت طرح عمران روستا، اقدامات و فعالیت‌های کارگروه‌های تخصصی و ارائه فعالیت‌های مهندسین بسیجی سازمان در عرصه‌های 10 گانه، مواردی بود که در جلسه مجمع عالی بسیج مهندسین عمران و معماری به آنها پرداخته شد. وی همچنین با اشاره به سخنان مهندس ایلخان ریاست سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور در خصوص ایفای نقش هیئت‌های اندیشه ورز و اثرگذاری بیشتر آنها در بررسی و احصاء مشکلات زیربنایی استان در قالب کارگروه‌های تخصصی، اقدامات سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان را تشریح و در این راستا از برگزاری بیش از ۳۰۰ جلسه کارشناسی و احصاء بالغ بر ۹۰ مساله و ۱۴ طرح پژوهشی در این کارگروه‌ها در عرصه‌های مختلف خبر داد.

بیان دلایل شکل‌گیری طرح جامع عمران روستا از جمله رفع موانع محرومیت‌زدایی، امتداد حرکت‌های جهادی در بستر رویکردی تخصصی، ایجاد نقشه راه جامع خدمت‌رسانی‌، جلوگیری از پراکندگی و کاهش ورود دستگاه‌های متعدد در حوزه محرومیت‌زدایی و همچنین عمق‌بخشی و افزایش بهره‌وری و استفاده از بسیجیان متخصص در طرح عمران روستا، اهداف این طرح را برشمرد و عنوان کرد که به همت مدیران کانون‌های بسیج مهندسین عمران و معماری در سراسر استان و با رصد و پایشی که در ستاد سازمان انجام گرفته است، هم‌اکنون این طرح با پیشرفت بالغ بر ۵۰ درصد در حال پیگیری است و ارزش ریالی خدمات فنی و مهندسی ارائه شده توسط بسیج مهندسین استان را بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان همچنین از تولید بیش از ۲۰۰ دقیقه کلیپ، ۵۰۰ عکس نوشته، ۱۴ برنامه بصیرتی و روشنگری، بیش از ۶۷ جلسه فرهنگی و مشاوره روانشناسی، تهیه و توزیع ۱۲۵۰ بسته کمک‌های مومنانه به ارزش ریالی بالغ بر 2.5 میلیارد ریال، اعطای ۸۰ فقره وام قرض‌الحسنه در حدود ۶ میلیارد ریال و تدوین بالغ بر ۳۸۰ میلیارد ریال طرح‌های تولیدی و خدماتی در واحد اشتغال و کارآفرینی طی سال جاری و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی در حدود ۳۵۰۰ نفر-ساعت و عضویت بالغ بر ۳۰۰۰ هزار مهندس بسیجی در ۴۰ گروه فضای مجازی خبر داد.

مهندس مجدیان مدیر کانون شوش، مهندس احمدپوریا مدیر کانون مسجد سلیمان، مهندس صفی خانی مدیر کارگروه مدیریت شهری و مهندس هولاکویی و مهندس خاکی اعضای هیئت مدیره شورای مرکزی سازمان به نمایندگی از مدیران کانونها و اعضای شورای مرکزی مطالبی را در خصوص فعالیتهای صورت گرفته در حوزه کاری خویش بیان کردند.

دکتر خواجوی ریاست سازمان نظام مهندسی خوزستان نیز در خصوص تجربه‌های مثبتی که در دوره‌های قبلی حضورشان در همکاری با فی مابین سازمان نظام مهندسی و سازمان بسیج مهندسین عمران ومعماری داشتند نکاتی را بیان کردند. ایشان ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید با کمک و هم‌افزایی فی مابین این دو سازمان، زمینه ارائه خدمات بهتر به عموم مردم فراهم آید.

مهندس ایلخان ریاست سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری کشور در این جلسه از زحمات مجموعه سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری خوزستان تشکر و قدردانی کرد. ایلخان همچنین با تاکید بر افزایش نقش هیئت‌های اندیشه‌ورز سازمان بسیج مهندسین در احصاء مشکلات زیربنایی استان در حوزه‌های مختلف، افزایش این جلسات را برگ برنده‌ای برای نقش‌آفرینی این هیئت‌ها برشمرد. وی بیان کرد با رویکرد و نگرشی که در سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری وجود دارد این بستر مهیا است که هیئت‌های اندیشه‌ورز به مدد و یاری سازمان‌های دولتی و خصوص بیایند و نقش خود را ایفا و با پیدانمودن جایگاه حقیقی خود، توجه سایر سازمان‌ها و نهادها را معطوف خویش کنند.

در انتهای این جلسه از زحمات مهندس خانزاده، به جهت برگزاری بیش از 18 دوره آموزشی و چاپ و تدوین کتاب تعمیر، نگهداری و سرویس کولر‌های اسپیلت و پنجره‌ای، مهندس طوبایی مسئول واحد اشتغال و کارآفرینی سازمان و دکتر افضلیان مسئول واحد علمی-پژوهشی و روابط عمومی-فضای مجازی سازمان به جهت خدمات ارزنده ایشان تشکر و قدردانی به عمل آمد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید