شناسه : 40148
ی, 08/16/1400 - 14:25
نویسنده : khozestan

مصاحبه اختصاصی روابط عمومی سازمان با فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی احمدفداله دزفول

سرهنگ محتشمی: پس از تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی احمدفداله در سال 1396، این قرارگاه توانسته به بیش از 20 نقطه روستایی در این منطقه آبرسانی کند. احداث 7 باب مدرسه، ساخت 6 منزل محرومین و احداث 100 سرویس بهداشتی از سایر اقداماتی جهادی این قرارگاه در حوزه عمرانی بود.

- لطفاً در مورد قرارگاه جهادی احمدفداله و منطقه احمدفداله برای ما توضیح دهید.
+ این قرارگاه در اواخر سال ۱۳۹۶ با همت قرارگاه مرکزی محرومیت زدایی سپاه ولیعصر(عج) استان، در منطقه محروم احمدفداله تاسیس شد. این منطقه در شمال استان و در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شهرستان دزفول قرار دارد. احمد فداله از نوادگان حضرت امام سجاد علیه السلام است. مسیر این روستا یکی از پر پیچ و خم ترین مسیرهای روستایی شمال استان است بنحوی که طی نمودن فاصله مذکور در حدود ۱۰ ساعت و آن هم فقط با خودروهای شاسی‌بلند امکان دارد.

- اقداماتی را که در این قرارگاه انجام شده است برای ما تشریح کنید.
+ قرارگاه مرکزی احمد فداله  از بدو تاسیس تا کنون فعالیت های عمرانی متعددی در روستای احمدفداله انجام داده است که شاخص ترین آنها احداث هفت باب مدرسه، آبرسانی به ۲۰ نقطه روستایی، ساخت شش باب منزل محرومین، احداث سرویس بهداشتی بوده است.

- قرارگاه احمدفداله در حال حاضر کدام پروژه را در دستور کار دارد.
+ این قرارگاه پروژه بهسازی مسیر پر پیچ و خم روستا به طول حدود ۲۵ کیلومتر را در دستور کار دارد که مراحل تسطیح، رگلاژ، حفر کانال حاشیه جاده و سنگ فرش کردن نقاط حادثه‌خیزی که شناسایی شده‌اند در حال انجام است.

- نقش سازمان بسیج مهندسین و حضور مهندسین بسیجی در طرح عمران روستا را به عنوان مشاور قرارگاه سازندگی احمد فداله چگونه ارزیابی می کنید.
+ ضمن تشکر از سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان و مهندس صمصامی مدیر کانون بسیج مهندسین اندیمشک که از ابتدای شروع بهسازی جاده احمد فداله در کنار تیم اجرایی حضور داشتند، باید عرض کنم مردم-پایه بودن طرح عمران روستا و حضور مهندسین بسیجی به ویژه مدیریت مهندس صمصامی که شخصاً به عنوان مدیر کانون اندیمشک در میدان خدمت رسانی به صورت جهادی حضوری شاخص دارند، نیاز به علم و پژوهش و حرکتهای جهادی تخصص محور را بیش از پیش نمایان کرده است. جنس نامناسب زمین و چگونگی به کارگیری مصالح، ارزیابی توپوگرافی منطقه و سایر مسائل فنی پروژه از مواردی بود که با حضور مهندس صمصامی به عنوان یک مهندس بسیجی و گروه جهادی همراه ایشان به خوبی مدیریت و منجر به پیشرفت پروژه از لحاظ کمی و کیفی در ابعاد مختلف شده است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید